ponedeljak 05.06.2023.
16:00

Sve rešio u tri seta.

EPA-EFE/MOHAMMED BADRA

Norvežanin Kasper Rud plasirao se u četvrtfinale Rolan Garosa. On je sa 3:0, po setovima 7:6 (3), 7:5, 7:5, savladao Čileanca Nikolasa Jarija. Meč osmine finala u Parizu trajao je tri sata i 20 minuta igre.

Pokazao je prošlogodišnji finalista da je spreman da slično ponovo i ove godine, a Čileanac Jari da nije daleko od najboljih tenisera planete, baremk kada je igra na šljaci u pitanju.

U prvom setu videli smo dva brejka, te je pobednik rešen u taj-brejku. Tamo se bolje snašao četvrti na svetu Rud i slavio sa 7:3.

Drugi set je bolje započeo 35. na ATP listi Jari, napravio brejk i poveo sa 3:1, ali je Rud u nastavku uspeo da izjednači na 4:4, da bi u 11. gemu napravio ključan brejk i ubrzo poveo sa 2:0 u setovima.

Imao je Jari prednost od 4:2 u trećem setu, ali je onda Rud uzvratio brejkom, izjednačio i ponovo "sačekao" 11. gem kako bi još jednom oduzeo servis rivalu i rutisnki odservirao za plasman među osam najboljih.

Tamo će mu protivnik biti bolji iz meča između Danca Holgera Rune i Argentinca Fransiska Serundola koji je u toku.