Ribakina srušila šampionku za finale Vimbldona!

četvrtak 07.07.2022.
18:27

Za trofej protiv Tunišanke Žaber.

EPA-EFE/KIERAN GALVIN

Kazahstanka Elena Ribakina savladale je Rumunku SImonu Halep sa 2:0, po setovima 6:3, 6:3, posle sat i 17 minuta igre i plasirala se u finale Vimbldona. Tamo je čeka druga igračica sveta, Tunišanka Ons Žaber.

Ribakina je sjajno započela polufinale, oduzela servis Halepovoj i povela sa 3:0. Do kraja seta 23. igračica na svetu uspela je da sačuva stečenu prednost i dođe na pola puta do velikog finala.

Šampionka Vimbldona iz 2019. godine, Simona Halep nije bila proepoznatljiva na Centralnom terenu danas. Lako je dozvolila brejk Kazahstanki i na startu drugog seta i sebe dovela u tešku situaciju. Ipak, uspela je 18. na svetu da se vrati i izjednači na 2:2 u drugom setu, ali je onda dozvolila još jedan brejk inspirisanoj Ribakinovoj.

Tako je Kazahstanka došla na korak od svog najvećeg uspeha u karijeri, pri rezultatu 5:3, Ribakina je napravila još jedan brejk i plasirala se u finale gren slema.

Finale je na programu u subotu od 15 sati.