Rim - Međedović napravio iznenađenje i "počistio" Popirina, nek se spremi Fokina!

četvrtak 09.05.2024.
12:45

Odlična igra 20-godišnjeg Novopazarca.

EPA-EFE/PETER SCHNEIDER

Srpski teniser Hamad Međedović plasirao se u drugo kola mastersa u Rimu pošto je savladao Australijanca Alekseja Popirina rezultatom 2:0 u setovima (6:3, 6:2).

Meč je trajao sat i 16 minuta.

Međedović je posle plasmana u glavni žreb mastersa u italijanskoj prestonici napravio još jedan podvig i to protiv 42. tenisera sveta.

Srbin je dobro ušao u meč i strpljivo čekao priliku za brejk koja mu se ukazala u šestom gemu što je Međedović iskoristio, da bi u nastavku iskoristio drugu set loptu i osvojio set.

Na brejk u drugom setu Međedović nije čekao drugi pošto ga je dočekao već u prvom gemu, a 121. teniser sveta je pobedu najavio drugim brejkom u sedmom gemu.

Na kraju je spasio brejk-loptu i iskoristio prvu priliku da ostvari pobedu nad Popirinom.

Naredni protivnik Hameda Međedovića biće 33. teniser sveta Španac Alehandro Davidovič Fokina.