četvrtak 05.05.2022.
15:00

Velika borba i pobeda Rusa.

Starsrport/Serbia Open

Ruski teniser Andrej Rubljov savladao je Britanca Danijela Evansa sa 2:0 (7:6, 7:5) i plasirao se u četvrtfinale mastersa u Madridu. Meč je trajao dva sata i 28 minuta.

Rubljov je loše započeo meč i izgubio servi u prvom gemu. Uspeo je Rus da nadoknadi brejk zaostatka u šestom gemu i rezultatski se vrati u prvi set. O pobedniku je odlučio taj-brejk u kojem su obojica tenisera imala set lopte. Evans je svoju ispustio, da bi Rus iz trećeg pokušaja stigao do prvog seta.

U nastavku meča Rubljov je prvi oduzeo servis rivalu i stigao do prednosti od 2:1. Nije dugo trajalo vođstvo osmog tenisera na svetu, Evans je vratio brejk u šestom gemu i vratio se u meč. Igralo se bez brejkova do rezultata 5:5, tada je Rubljov još jednom pojačao agresivnost i stigao do odlučujućeg brejka, koji je potvrdio u narednom gemu za plasman u narednu rundu turnira.

Protivnik šampionu Srbija opena u četvrtfinalu Madrida biće pobednik meča Grigor Dimitrov - Stefanos Cicipas koji je na programu kasnije danas.