San Jasmin Paolini je završen, Švjontek dominantno osvojila Rolan Garos

16:30

Četvrta titula u Parizu, treća uzastopna.

EPA-EFE/YOAN VALAT

Najbolja teniserka sveta Iga Švjontek osvojila je Rolan Garos.

Poljakinja je u finalu pobedila Italijanku Jasmin Paolini, 15. na WTA listi, sa 2:0. Po setovima je bilo 6:2, 6:1.

Meč je trajao jedan sat i 10 minuta.

Paolini je prilično senzacionalno došla u svoje prvo grend slem finale. Pre ovog je njen najbolji rezultat bilo četvrto kolo koje je imala na Australijan openu ove sezone.

Ipak, danas u meču za titulu nije imala nikakvu šansu. Švojntek je suvereno slavila i po četvrti put u karijeri došla do trofeja u Parizu, treći u nizu.

Nakon što je Švjontek u drugom gemu prvom seta propustila prvu brejk priliku, Paolini je u trećem oduzela servis Poljakinji i povela sa 2:1.

Ipak, Švjontek je već u narednom gemu odgovorila brejkom sa nulom i izjednačila na 2:2. Švjontek je potom potpuno preuzela kontrolu, osvojila je četiri gema i dobila prvi set sa 6:2 posle 34 minuta igre.

Poljakinja je seriju od pet vezanih gemova iz prvog seta nastavila i u drugom u kojem je povela sa velikih 5:0, pre nego što je u sedmom gemu iskoristila prvu meč loptu.

Paolini će sutra sa sunarodnicom Sarom Erani igrati i finale ženskog dubla.