Šangaj - Novak u trećem kolu, Šardiju ponovo "krompirić"

utorak 09.10.2018.
13:36

Dvanaesti međusobni susret Novaka Đokovića i Žeremija Šardija završen je kao i svi prethodni, pobedom srpskog tenisera bez izgubljenog seta.

Epa/Justin Lane

Sačekaće Žeremi Šardi neku drugu priliku da osvoji barem jedan set protiv Novaka Đokovića, pošto ga je srpski teniser i danas savladao "sa nulom".

Novak Đoković je u drugom kolu Mastersa u Šangaju savladao Francuza sa 2:0 (6:3, 7:5) i tako zabeležio prvi trijumf nakon mesec dana pauze.

Prvi takmičarski meč nakon osvojenog US Opena Nole je odradio rutinski. Parametri Đokovićeve današnje igre bili su na nivou dovoljnom da se na startu jednog turnira ostvari pobeda.

Dva brejka u prvom i jedan u drugom setu doneli su Novaku Đokoviću dvanaestu pobedu na isto toliko mečeva sa Žeremijem Šardijem, a zanimljivo je i to da je Nole nanizao 28 dobijenih setova protiv Francuza, a da pritom nije izgubio nijedan.

Protivnik Novaka Đokovića u osmini finala biće bolji iz duela Marka Čekinata i Hjeona Čunga, dvojice velikih dužnika srpskog tenisera.