Selektor Vemić: "Imamo ogromno srce, borimo se na ivici povreda!"
Srpske teniserke izborile plasman u kvalifikacije za Svetsku grupu Bili Džin King kupa.
Povezane vesti
Selektor ženske teniske reprezentacije Srbije Dušan Vemić izjavio je danas da je njegova ekipa pokazala visok nivo želje u mečevima grupne faze Prve Evro-afričke zone Bili Džin King kupa i da će u subotu pokušati da dođe do pobede kojom bi njegov tim obezbedio plasman u kvalifikacije za Svetsku grupu.
"Najmlađa smo ekipa, ali imamo ogromno srce. I juče, i danas viđena je borba za svaki poen, gotovo na ivici povreda. Kao što se vidi, koristio sam svih pet igračica što je velika prednost. Sutra je dan odmora i onda u subotu idemo po još jednu pobedu koja nas vodi u novembarske kvalifikacije", naveo je Vemić, a preneo Teniski savez Srbije (TSS).
Reprezentacija Srbije se danas plasirala u baraž za plej-of za Svetsku grupu Bili Džin King kupa, pošto je u Viljnusu pobedila Litvaniju sa 2:1 u mečevima.
Pobede u singlu ostvarile su Teodora Kostović i Mia Ristić, dok su Anja Stanković i Luna Vujović izgubile u dublu koji nije imao rezultatski značaj u određivanju pobednika duela.
Selekcija Srbije je zauzela drugo mesto u Grupi B i u baražu za plej-of za Svetsku grupu Bili Džin King kupa igraće protiv reprezentacije Hrvatske, koja je završila na prvom mestu Grupe D.
0 Komentara