Izvor: Sportske.net.

Podvig Hrvata.

Epa/Antonio Bat

Ponovila se 2016. godina na mastersu u Sinsinatiju.

Hrvatski teniser Borna Ćorić odigrao je sjajno i sa 2:1, po setovima 7:6(9), 4:6, 6:3 posle skoro tri sata igre sa turnira izbacio Španca Rafaela Nadala.

Ćorić je i pre šest godina učinio isto i tada najavio dobru karijeru.

U prvom setu nije bilo brejka, pobednik je odlučen u taj-brejku. Prvu set loptu imao je Nadal, zatim još jednu, ali je obe spasio Ćorić, iskoristio svoju treću šansu i poveo.

Prvi brejk na meču načinio je Nadal u sedmom gemu drugog seta, to je trećem igraču sveta bilo dovoljno za izjednačenje u setovima.

Ušao je Španac kao favorit u treći odlučujući set, ali je Ćorić trenutno 152. igrač sveta pokazao mentalnu snagu i sačuvao fokus pred Nadalovim naletom.

Prelomni trenutak meča dogodio se u šestom gemu trećeg seta kada je Ćorić prvi i jedini put oduzeo servis Nadalu, poveo sa 4:2 i rutisnki sačuvao vođstvo za veliki trijumf.

Protiv Hrvatz u narednoj rundi biće još jedan Španac Roberto Bautista-Agut.

Danas se nastavlja turnir u Sinsinatiju, derbi meč igrjau Danil Medvedev i Denis Šapovalov. Kanađanin bi mogao do iznenađenja, a AdmiralBet nudi sjajnu kvotu 4.90 na njegovu pobedu.