Serija poraza srpskih tenisera, ispao i Kecmanović!

četvrtak 23.09.2021.
16:18

Verovali smo da bi ovaj turnir mogao da protekne u znaku naših predstavnika, ali...

EPA-EFE/JULIEN DE ROSA

Čak četvoricu svojih tenisera Srbija je imala u osmini finala turnira u Nursultanu, a od njih četvorice samo je Laslo Đere juče uspeo da se izbori za plasman u četvrtfinale.

Danas su svoje mečeve odigrala još trojica naših igrača i sva trojica su poraženi - najpre Lajović, potom Krajinović, a najnoviji poraz doživeo je Miomir Kecmanović.

On je tokom popodneva za rivala imao kazahstanskog predstavnika Aleksandra Bublika, 34. na ATP listi koji je postavljen za drugog nosioca na turniru.

Bublik je posle dva sata borbe slavio posle preokreta rezultatom 2:6, 6:3 i 7:5. Kecmanović je dominirao u prvom setu, a drugi i treći set je izgubio na sličan način. U finišu oba seta Bublik je napravio po jedan brejk i plasirao se u četvrtfinale.