Siner pojačava ritam, prošle Pegula i Osaka
Rutinska pobeda Sinera.
Povezane vesti
Prvi teniser sveta Italijan Janik Siner plasirao se u osminu finala Vimbldona, pošto je danas posle tri seta pobedio Amerikanca Džensona Bruksbija 6:4, 6:3, 6:4.
On je pobedio 81. igrača na ATP listi posle dva sata i 15 minuta.
Siner će u osmini finala igrati protiv Japanca Šinatre Močizukija, koji je danas pobedio Španca Rafaela Hodara 3:1.
U osminu finala se plasirao i Nemac Jan-Lenard Štruf, nakon što je danas posle tri seta pobedio devetog tenisera svet Rusa Danila Medvedeva 7:6(4), 7:6(5), 7:5.
Štruf, 74. igrač na ATP listi, pobedio je posle dva sata i 52 minuta.
On će u osmini finala igrati protiv boljeg iz duela Hurkač - Pol.
Četvrta teniserka sveta Amerikanka Džesika Pegula plasirala se u osminu finala Vimbldona, pošto je danas posle dva seta pobedila Džesiku Bouzas Maneiro iz Španije 6:1, 6:3.
Ona je pobedila 52. igračicu na WTA listi posle 53 minuta.
Pegula će u osmini finala igrati protiv sunarodnice Ive Jović, koja je danas posle tri seta pobedila Ruskinju Ekatarinu Aleksandrovu 6:3, 3:6, 6:4.
U osminu finala se plasirala i Naomi Osaka iz Japana, nakon što je posle tri seta pobedila Ruskinju Dariju Kasatkinu 6:1, 6:3.
Osaka će u osmini finala igrati protiv bolje iz duela Ostapenko - Sabalenka.