utorak 15.08.2023.
19:20

Domaći teniser opravdao ulogu favorita.

EPA-EFE/PETER SCHNEIDER

Srpski teniser Miomir Kecmanović ispao je na startu mastersa u američkom Sinsinatiju.

On je sa 2:0, 7:5, 7:6 (5) poražen od domaćeg tenisera Tomija Pola za sat i 54 minuta igre.

Pol igra u fantastičnoj formi, prošle nedelje stigao je do polufinala mastersa u Torontu, a 13. igrač sveta bez izgubljenog seta uspeo je da savlada našeg Kecmanovića i plasira se u narednu rundu Sinsinatija.

Kecmanović je uspeo da spasi čak pet brejk lopti u prvo setu, ali ne i šestu u 12. gemu kada je Pol prvi i jedini put u meču oduzeo servis srpskom teniseru i poveo sa 1:0.

U drugom setu prve dve brejk šanse imao je Kecmanović u sedmom gemu, ali je Pol sačuvao svoj servis. Prvi vođstvu Amerikanca od 6:5, naš teniser se suočavao sa dve meč lopte rivala, ali je spasio i odveo set u taj-brejk.

Ipak, u taj-brejku Kecmanović je posustao, a Pol slavio sa ubedljivih 7:2.

Protivnik Amerikancu u narednoj rundi biće bolji iz duela između dvojice Francuza  Uga Umbera i Artura Flisa, taj meč je u toku, a rezultat je 1:1 u setovima.