sreda 24.07.2024.
13:45

Srpkinjda danas odigrala odličan meč.

EPA-EFE/CAROLINE BLUMBERG

Srpska teniserka Olga Danilović plasirala se u polufinala turnira u rumunskom Jašiju.

Ona je sa 2:0, po setovima 7:5, 6:2, savladala Mađaricu Anu Bondar. Meč je trajao sat i 49 minuta.

Velika borba vodila se u prvom setu. Na prvi brejk čekali smo do šestog gema kada je Danilović napravili brejk i povela sa 4:2,, ali je Bondar uzvratila već u narednom i kasnije izjednačila na 4:4. Ušlo se u neizvesnu završnicu seta, a presudan je bio 11. gem u kojem je 148. na svetu Danilović ponovo oduzela servis rivalki i povela sa 1:0 u setovima.

Srpkinja je odlično započela drugi set i posle dva napravljena brejka povela sa 4:1. Do kraja je 99. igračica planete osvojila samo još jedan gem, a Srpkinja našla svoje mesto među četiri najbolje.

Protivnica Olgi Danilović u polufinalu biće Ruskinja Mira Andrejeva.