Šteta - Đere ostao bez još jednog finala

subota 24.07.2021.
13:30

Dva poraza u sedam dana.

EPA-EFE/DEAN LEWINS

Srpski teniser Laslo Đere nije uspeo da se plasira u finale turnira u Gštadu pošto je u polufinalu poražen od daleko slabije rangiranog Francuza Iga Gastona rezultatom 6:3, 3:6, 3:6.

Meč u Švajcarskoj trajao je 110 minuta, a prvi set obeležilo je obilje brejkova. Đere je uzeo jedan više i zasluženo stigao do vođstva u setovima.

U dugom setu većim delom bilo je egal, ali je Đere popustio u osmom gemu i Gaston je iskoristio treću brejk-šansu i izjednačio u setovima.

U odlučujućem setu Đere je prepustio dva brejka rivalu, koji se, iako 155. teniser na svetu, zasluženo radovao plasmanu u finale.

Drugi polufinalni par čin mladi Norvežanin Kasper Rud i godinu dana stariji Čeh Vit Kopriva.

Podsetimo, Đere je prošlog vikenda bio nadomak plasmana u finale Hamburga, ali je poražen od Filipa Krajinovića, pa je ove sezone ostao samo na jednom finalu i to onom protiv Janika Sinera u Kaljariju.