Tinejdžer želi titulu u Majamiju, da li je on novi vladar tenisa nakon Novaka Đokovića?

Autor: Ivan Cvetković
nedelja 03.04.2022.
14:00
Izvor: Sportske.net

Mnogi tvrde, biće na vrhu.

EPA-EFE/MATTEO BAZZI
EPA-EFE/MATTEO BAZZI

Povezane vesti

Jedan od onih koji bi mogli da naslede Novaka Đokovića na vrhu ATP liste jeste i Karlos Alkazar.

Španac ima svega 18 godina i već zauzima 16. mesto na listi najboljih tenisera sveta, a u finalu turnira u Majamiju imaće priliku da se približi TOP 10.

Mnogi ga porede sa Rafom Nadalom, a upravo je u porazu od zemljaka u polufinalu Indijan Velsa naučio mnogo.

"Taj meč sa Rafom Nadalom bio je sjajan. Igrao sam odlično protiv njega. Ipak, naučio sam kako se igra u polufinalu jednog mastersa. To mi je bio prvi put, tako da sam sada u drugom znao kako da budem bolji nego tada. Bilo je drugačije, ali što se tiče nerava, teških momenata, definitivno sam bio bolji ovde u Majamiju", kazao je Alkaraz koji ne krije najviše ambicije.

"Moj san je da postanem broj jedan i to mi je velika motivacija. Da bih ostvario snove, radim naporno svakodnevno", kazao je 18-godišnji teniser.

Finale između Karlosa Alkaraza i Kaspera Ruda na programu je danas od 19 časova.

Ne propustite

Preporuka za vas

Obavezno pročitati

WEB preporuke