Tokio - Đoković rutinski, Krajinović već završio takmičenje

utorak 01.10.2019.
10:04

Prvi reket sveta bez većih problema se plasirao u drugo kolu ATP turnira u Tokiju.

EPA-EFE/JASON SZENES

Novak Đoković je bez većih problema savladao Alekseja Popirina u dva seta 6:4, 6:2 i tako se plasirao u drugo kolo turnira u Tokiju.

Meč je trajao nešto manje od 90 minuta, u prvom setu je srpski teniser u devetom gemu iskoristio petu brejk loptu, da bi potom na svoj servis došao do seta.

U drugom je bilo još lakše za Novaka, uzeo je dva brejka protivniku i poveo sa 5:2.

U poslednjem gemu se zbog dve duple servis greške Đokovića igralo na razliku, ali se prvi reket sveta skoncentrisao i priveo meč kraju.

U drugom kolu Đokovića čeka duel sa japanskim teniserom Go Soedom, koji je za turnir dobio specijalnu pozivnicu, a u prvom kolu je savladao Jana Lenarda Štrufa.

Filip Krajinovic

I dok je Đoković rutinski obavljao posao protiv 94. reketa sveta, Filip Krajinović je u prvom kolu Tokija doživeo poraz od Radua Albota u dva seta 6:3, 7:5.

U prvom setu je srpski teniser ispustio brejk prednosti, da bi u drugom spasao gem na servis protivnika pri rezultatu 4:5, ali je usledio novi pad u njegovoj igri i poraz.

Albot u drugom kolu igra protiv Japanca Učijame, koji je iznenadio Benou Pera u prvom kolu sa 6:2, 6:2.