US Open - Alkaraz izgubio set, ali se plasman u osminu finala nije dovodio u pitanje!

Autor: Lazar Nikolić
subota 02.09.2023.
21:25

Britanac samo "ogrebao" akteulnog šampiona.

EPA-EFE/CJ GUNTHER

Prvi teniser sveta i branilac trofeja na US Openu Španac Alkaraz plasirao se u osminu finala grend slema u Njujorku.

On je sa 3:1, po setovima 6:2, 6:3, 4:6, 6:3, posletri sata i 12 minuta igre savladao Britanca Danijela Evansa.

Alkaraz je bio dominantan u prva dva seta. Dobio je Španac tri uzastopna gema na startu meča uz dva brejka i rutinski poveo sa 1:0.

Drugi set počeo bolje po Evansa, jer je 28. igrač sveta iz Velike Britanije uspeo da oduzme servis Alkarazu i dođe do vođstva od 2:0. Usledio je furizoni preokret Španca koji je vezao četiri uzastopna gema i poveo sa 4:2. Do kraja drugog seta Alkaraz je još jednom oduzeo servis rivala i došao na korak od plasmana među 16 najboljih.

Igralo se u egalu sve do sredine trećeg seta kada je Evans došao do brejka, sačuvao ga i smanjio na 2:1, tako produžio meč na centralnom terenu na još jedan set.

Ipak, nije dozvolio dominantni Alkaraz iznenađenje. Odigrao je vrhunski Alkaraz u četvrtom setu, napravio brejk u šestom gemu za vođstvo od 4:2. Sačuvao svoj servis u narednom gemu i zasluženo slavio.

Protivnik Karlosa Alkaraza u osmini finala biće Italijan Mateo Arnaldi, koji je ranije danas savladao Britanca Kamerona Norija.