utorak 20.08.2024.
22:45

Trijumf posle preokreta.

EPA-EFE/ETTORE FERRARI

Tokom ove sedmice igraju se kvalifikacije za US open u Njujorku, a naš Hamad Međedović je uspešno započeo pohod ka plasmanu u glavni žreb četvrtog ovogodišnjeg grend slem turnira.

On je večeras na startu kvalifikacija odmerio snage sa španskim predstavnikom Oriolom Roko Bataljom i posle jednog sata i 52 minuta borbe trijumfovao sa 2:1, po setovima 2:6, 6:4 i 6:2.

Roko Batalja, koji je 150. teniser sveta dominirao je u prvom setu, napravio dva brejka i ubedljivo dobio taj deo igre.

Ali, drugi set je Međedović bolje započeo, stigao je rano do brejka prednosti i tu prednost zadržao do kraja seta.

U trećem je Međedović dodatno dobio na samopouzdanju, posle brejka već u prvom gemu i do kraja meča nije dozvolio rivalu da vrati rezultatsku neizvesnost.

U drugom kolu kvalifikacija, Međedović će se sastati sa boljim iz duela dvojice hrvatskih tenisera - Prižmićem ili Ajdukovićem.