US open - Raskrvavljeni Nadal izbacio Fonjinija i rezervisao kartu za Završni masters
Nije ga to omelo da razbije Italijana.

Povezane vesti
Španski teniser Rafael Nadal plasirao se u drugo kolo US opena pošto je sa 3:1 (2:6, 6:4, 6:2, 6:1) savladao Fabija Fonjinija.
Možda nije sve počelo kako je Rafa želeo, ali se završilo na taj način. Španac je nastavio da krči sebi put do trofeja Otvorenog prvenstva SAD uradivši to uz jednu bizarnu situaciju.
Naime, Nadal se u toku četvrtog seta udario ramom reketa po nosu, što je prouzrokovalo rasekotinu i krvarenje, pa je morala da mu bude pružena pomoć na terenu. Ipak, to nije predstavljalo poteškoću po njega da završi započeto, pa je lako slavio nad Italijanom.
Inače, ovim trijumfom, Nadal je postao prvi teniser koji je uspeo da se kvalifikuje za Završni masters ove godine. Njegove sjajne partije i broj poena koji je osvojio u kalendarskoj godini čine ga najboljim na svetu u toj kategoriji, uprkos tome što je trenutno na trećem mestu.
0 Komentara