Uživo - Kakva je Novak psihološka gromada - 2:2!

nedelja 13.06.2021.
18:25

Cicipas - Đoković 2:2 (7:6(6), 6:2, 3:6, 2:6).

EPA-EFE/YOAN VALAT

Najbolji teniser sveta Novak Đoković izjednačio je na 2:2 u setovima protiv Stefanosa Cicipasa u finalu Rolan Garosa osvojivši četvrti set sa 6:2.

Cicipas je između dva seta rešio da primeni Novakov recept od ranijeg dela meča i napravi pauzu. Zatražio je medicinski tajm-aut, dobio masažu, ali to nije pokolebalo, niti izbacilo iz ritma srpskog tenisera. Odmah brejk na startu, te siguran servis-gem za 2:0 na otvaranju četvrtog seta.

Novak je u dužim razmenama držao Grka u šaci. Pritiskao ga je i došao do novog brejka! Treću šansu u trećem gemu je uspeo da konvertuje i dođe do prilike da servira za ogromnih 4:0. Uspeo je Stefanos da umanji svojim narednim servis-gemom. Osvojio je grčki igrač još jedan gem nakon toga i to na svoj servis, dok je i Novak bio siguran prilikom svojih servis-gemova i sledi odlučujući, peti set!