UŽIVO - Novakovo kasno paljenje, Alkarazu prvi set!

nedelja 14.07.2024.
15:51

Španac osvojio prvi sat zahvaljujući sjajnom početku finala Vimbldona.

EPA-EFE/TOLGA AKMEN

Srpski teniser Novak Đoković izgubio je prvi set u finalu Vimbldona od Španca Karlosa Alkaraza koji je slavio rezultatom 6:2.

Nije Đoković ušao u meč baš najbolje, a to se najbolje videlo u prva dva gema koja je izgubio, prvi čak i na svom servisu i to nakon 14 minuta, koliko je bilo potrebno da Alkaraz iskoristi petu brejk-loptu.

Španca je služio servis na pravi način zbog čega je uzeo i drugi gem, da bi u trećem Đoković smanjio zaostatak uz određene poteškoće, naročito u igri na mreži.

Usledio je ubedljiv gem Alkaraza koji je dobio bez izgubljenog poena, a napravio je još jedan brejk u petom gemu i poveo sa 4:1.

Đoković je u narednom propustio veliku priliku da smanji zaostatak jer nije iskoristio brejk-loptu, nakon čega je osvojio gem na sopstvenom servisu bez izgubljenog poena.

Ipak, to nije mnogo pomoglo srpskom teniseru da zakomplikuje situaciju na terenu, a Alkaraz je relativno rutinski stigao do trijumfa u prvom setu posle druge set-lopte.