utorak 06.06.2023.
18:02

Još set do polufinala Rolan Garosa.

EPA-EFE/TERESA SUAREZ

Sve se promenilo od taj-brejka drugog seta koji je Novak Đoković dobio sa 7:0 protiv do tada ''nesalomivog'' Karena Hačanova.

Novak je tada izjednačio na 1:1 u setovima, a za razliku od prva dva seta, u trećem je naš najbolji teniser već imao lakši posao.

Konalno je stigao i do tek prve brejk-lopte od početka meča, posle dva sata i desetak minuta igre, uspeo je da je iskoristi i kako je set odmicao, otpor Hačanova je postajao sve slabiji.

Kasnije je Đoković napravio još jedan brejk i postalo je jasno da će dobiti ovaj set. Na kraju, 6:2 u trećem setu za potpuni preokret i nadamo se da će u istom stilu Nole nastaviti i u četvrtom setu.

Kako je Nole servirao u trećem setu, najbolje svedoči podatak da je izgubio jedan jedini poen na svoj servis u ukupno četiri servis-gema!