UŽIVO - Problemi za Novaka, Hačanov dobio prvi set!

EPA-EFE/YOAN VALAT

U Parizu je počeo prvi četvrtfinalni susret na Rolan Garosu, sastali su se naš Novak Đoković i Rus Karen Hačanov.

Prvi set je dobio ruski teniser rezultatom 6:4.

Posle prva četiri gema, nije bilo problema ni za jednog, ni za drugog na servis.

Neverovatan je bio peti gem Novaka i Hačanova, odmah je Rus stvorio dve brejk lopte, ali je Novak dobrim servisom uspeo da se vrati. Ipak, nije uspeo da iskoristi svoju gem loptu, pa je potom morao da spasava još tri, za jednu mora da se zahvali Hačanovu koji je smeč poslao u aut, ali treću je iskoristio za vođstvo od 2:3. Bio je to neverovatan forhend, svom snagom je udario lopticu protivnik našeg tenisera.

Novak nije dobro izgledao u prvom setu, stigao je Hačanov i do set lopte već na servis srpskog tenisera pri rezultatu 3:5, ali je Đoković uspeo dobrim servisima da se vrati i ostane u setu.

Smanjio je na 5:4, ali je Hačanov na svoj servis stigao do osvajanja prvog seta.