Vimbldon (kval) - Međedović na korak od glavnog žreba!
Slavlje nakon "maratona"-
Povezane vesti
Srpski teniser Hamad Međedović plasirao se u treće kolo kvalifikacija za glavni žreb Vimbldona.
On je danas u Londonu savladao Litvanca Ričardasa Berankisa sa 2:1, po setovima 7:6 (2), (2) 6:7. 6:4, nakon dva časa i 53 minuta igre.
Obojica igrača rutinski su sačuvali svoj servis u prvom setu i nisu dopustili nijednu brejk loptu. Tako je o pobedniku odlučio taj-brejk u kojem je Međedović dozvolio samo dva poena Berankinsu.
Prvi brejk u meču videli smo na startu drugog seta, a napravio ga je 205. igrač sveta iz Litvanije i poveo sa 2:0, ali je Međedović odmah uzvratio ribrejkom. Isto se dogodilo u osmom i devetom gemu, te se osvajač seta ponovo tražio u taj-brejku, a ovoga puta ubedljiv je bio Berankis i slavio sa 7:2.
Imao je Litvanac čak pet brejk lopti na startu trećeg, odlučujućeg seta, ali ih je 156. igrač sveta Međedović spasio i zadržao svoj servis. Nije bilo brejka sve do 10. gema kada je Međedović pri vođstvu od 5:4 iskoristio četvrtu brejk loptu i stigao do važne pobde.
Protivnik Hamadu Međedoviću za plasman u glavni žreb Vimblodna biće domaći teniser Bili Heris 346. na ATP listi.
0 Komentara