Završni masters - Nori ekspresno startovao, ali Rud uspeo da preokrene

sreda 17.11.2021.
23:40

Nori hrabro stradao.

EPA-EFE/Alessandro Di Marco

Kasper Rud savladao je Kamerona Norija, koji je danas debitovao na završnom turniru u Rimu kao zamena Stefanosu Cicipasu, koji se povukao zbog povrede.

Norvežanin je slavio posle preokreta rezultatom 2:1, po setovima 1:6, 6:3, 6:4.

Nori je napravio u prvom setu dva brejka, dok je Rud bio praktično bez prilika i osvojio je svega jedan gem. Britanac je iskoristio treću set loptu i poveo.

U drugom setu tek osmom gemu desio se brejk, a to je Rudu bilo dovoljno da stigne do izjednačenja.

U petom gemu Rud je stigao do brejka, ali Nori se nije lako predavao, spasao je tri meč lopte, međutim to nije bilo dovoljno.

Posle završenog drugog kola, u Zelenoj grupi Đoković ima dve pobede, Rubljev i Rud po jednu. U trećem kolu sastaće se Đoković i Nori i Rubljov i Rud.