ponedeljak 06.07.2015.
17:45
Izvor: Beta

Srpski teniser Nenad Zimonjić plasirao se danas u paru sa Poljakom Marćinom Matkovskim u četvrtfinale Vimbldona.

Oni su savladali francuske tenisere Nikolu Maua i Pjera Erbera sa 3:1 u setovima (7:6, 3:6, 7:5, 6:1).

Prvi set je bio veoma neizvestan, Zimonjić i Matkovski su držali svoj servis, ali su morali da odigraju veoma zanimljiv taj-brejk koji su na kraju rešili u svoju korist rezultatom 9:7.

Odmah su Erber i Mau vratili meč u egal, a onda je u potpunosti odlučila završnica trećeg seta gde su Zimonjić i Matkovski bili nešto prisebniji od svojih protivnika.

Igralo se bez ijedne brejk lopte sve do 12. gema, a onda je par za koji navijamo uspeo da iskoristi svoju prvu brejk loptu u ovom setu i da povede sa 2:1.

Četvrti sez je bio rutina, Zimonjić i Matkovski su čak dva puta uspeli da uzmu servis protivnicima, i na kraju zasluženo slavili prolazak u četvrtfinale.

Zimonjić i Matkovski će u narednoj rundi igrati protiv Žan-Žilijen Rojera i Orije Tekoa.