Zvanično - Rusi i Belorusi će igrati na Vimbldonu

Autor: Mladen Heleta
petak 31.03.2023.
14:00
Izvor: Sportske.net

Ovosezonski turnir na programu je od 3. do 16. jula.

EPA-EFE/NEIL HALL
EPA-EFE/NEIL HALL

Povezane vesti

Vimbldon, treći grend slem u sezoni, dopustiće nastup ruskim i beloruskim teniserima ove godine.

Zbog rata u Ukrajini je Vimbldon prošle godine zabranio teniserima iz ove dve države da igraju na terenima Ol-Ingland kluba.

Zbog toga je Vimbldon trpeo i posledice – Kažnjen je novčano, dok ATP i WTA nisu davali bodove za učinak na ovom turniru.

Vimbldon se sada oglasio saopštenjem u kojem kaže da će prihvatiti prijave ruskih i beloruskih igrača pod uslovom da se takmiče kao neutralni sportisti i da ispunjavaju određene uslove.

"Nastavljamo da u potpunosti osuđujemo rusku protivzakonitu invaziju i naša podrška upućena je ukrajinskom narodu. Ovo je bila neverovatno teško odluka. Ako se okolnosti značajnije promene do početka takmičenja, razmotrićemo i reagovati u skladu sa tim", rekao je Tim Hjuit, predsednik Ol-Ingland kluba.

Podsetimo, titulu u muškom singlu braniće Novak Đoković, a u ženskom Elena Ribakina, Ruskinja, koja nastupa pod zastavom Kazahstana.

Ovosezonski turnir na programu je od 3. do 16. jula.

Ne propustite

Ne propustite

Preporuka za vas

Obavezno pročitati

WEB preporuke

Komentari

0 Komentara

Molimo vas prijavite se ili registrujte kako bi mogli da ostavite komentar.