utorak 16.11.2021.
16:50

Borba do samog kraja.

EPA-EFE/Alessandro Di Marco

U prvom današnjem meču završnog turnira u Torinu Danil Medvedev pobedio je Aleksandra Zvereva rezultatom 2:1, po setovima 6:3, 6:7 (3), 7:6 (6).

Rus je bez mnogo napora osvojio prvi set. Napravio je brejk već u drugom gemu i poveo 2:0. Do kraja je sve išlo svojim tokom, ali je prednost od jednog brejka donela Medvedevu početo vodstvo.

Za razliku od prvog, u narednom se gledala prava borba drugog i trećeg tenisera sveta. Bez brejka i sa lakim odbranama servisa, ušlo se u taj-brejk, u kom je Zverev stigao do izjednačenja.

U sličnom maniru protekao je i poslednji set. Igralo se poen za poen, sve do novog taj-brejka, ali je ovoga puta bolji bio

Ovo je druga pobeda za Rusa, a Zverev je sada na pobedi i porazu, pošto mu je Beretini prethodno predao meč zbog povrede. Medvedev se u narednom kolu sastaje sa Beretinijem, a Zverev sa Hurkačom.