petak 15.04.2022.
20:09

Nemac ide u polufinale.

EPA-EFE/ERIK S. LESSER

Nemački teniser Aleksander Zverev pobedio je Janika Sinera 2:1 (5:7, 6;3,7:6) posle velike drame i preko tri sata igre u četvrtfinalu mastersa u Monte Karlu.

Prvi set pripao je Italijanu koji je ključni brejk napravio u 12. gemu pri vođstvu od 6:5 i tako došao do prednosti u meču.

Dvanesti teniser sveta, Janik Siner bolje je započeo i drugi set, napravio rani brejk i poveo sa 2:1. Zverev je uzvratio već u narednom gemu i vratio se u igru. Kljčni brejk u drugom setu napravio je Nemac u osmom gemu, poveo sa 5:3 i mirno odsverivao za izjednačenje u setovima.

U trećem, odlučujućem, setu videli smo veliku dramu. Zverev je servirao za pobedu kod rezultata 5:3, ali je izgubio svoj servis, pa je o pobedniku meča odlučio taj-brejk.

Treći teniser sveta, Zverev, iskoristio je prvu meč loptu u taj-brejku, dobio ga sa 7:5 i tako izborio plasman u polufinale.

Protivnik Nemcu u borbi za finale biće bolji iz duela između Stefanosa Cipasa i Dijega Švarcmana. Taj meč je poslednji u današnjem programu.

U drugom polufinalu sastaju se Alehandro Davidovič Fokina i Grigor Dimitrov.