Zverev se mučio na startu Vimbldona, ali grend slem šampion ide dalje
Nemac došao u London kao osvajač Rolan Garosa.
Povezane vesti
Nemački teniser Aleksander Zverev plasirao se u drugo kolo Vimbldona.
Osvajač Rolan Garosa je na startu trećeg grend slema u godini savladao Belgijanca i imenjaka Aleksandera Bloksa sa 3:1, po setovima 6:4, (8) 6:7, 7:6 (5), 7:6 ()0. Meč na Centralnom terenu Vimbldona trajao je dva sata i 43 minuta igre.
Nije bilo lako novopečenom grend slem šampionu protiv vrlo dobrog 36.tenisera sveta Bloksa koji tokom čitavog meča samo dva puta izgubio servis.
Jednom se to desilo u prvom setu, a Zverev to iskoristio da povede sa 1:0 u setovima.
U naredna dva seta brejka nije bilo, pa su odlučili taj-brejkovi. U drugom odlučujući gem pripao je 21-godišnjem Bloksu, dok je u trećem treći igrač na planeti Zverev uzvratio istom merom.
Tek u četvrtom gemu Bloks je uspeo da napravi prvi brejk, ali je pre toga Zverev oduzeo njegov početni udarac, pa se opet sve svelo na taj-brejk u kojem je Nemac bio dominantan i ostavio rivala na nuli. Tako se plasirao u narednu rundu.
Protivnik Zverevu u drugom kolu biće Francuz Valentin Roje.
0 Komentara