Arteta najavio vrelo leto, a trio od 230.000.000 značio bi i najbolje Arsenalovo u istoriji!
Arsenal želi ozbiljna pojačanja.

Povezane vesti
Menadžer Arsenala Mikel Arteta potvrdio je danas da će klub još kako biti aktivan u letnjem prelaznom roku.
Arsenal je ispustio finale Lige šampiona, PSŽ je bio bolji u dvomeču, u Premijer ligi je opet bio drugi, a ispali su i u kupovima, te još jednu sezonu završili bez trofeja.
Ipak, Mikel Arteta uverava da će Arsenal biti prilično aktivan ovog leta.
"Ne želim da govorim o imenma, ali dovešćemo igrače za narednu sezonu, jer moramo da napadnemo najvažnije trofeje. Svi veruju da je naš tim elitni, kako u Premijer ligi tako i u Evropi. Arsenal je tu. Ali, moramo da dodamo još golova, kreatinovsti i da pojačamo naše brojeve. I zato ćemo se pojačati na različitim pozicijama", rekao je Arteta.
Nije bilo potrebno mnogo vremena da navijači počnu da maštaju i da nagađaju, a prvo ime koje se provlači u protekla 24 časa je - Rodrigo!
Navodno, Arsenal ima prvenstvo prolaza ka zvezdi Real Madrida, u igri je i Čelsi, ali će "plavci" otpasti ako se ne plasiraju u Ligu šampiona.
Arsenal može da omogući Rodrigu ono što je izgubio u Real Madridu - da se oseti kao važan član tima i da bude jedan od ključnih igrača.
Rodrigo može da igra na obe krilne pozicije, pa čak i kao "desetka", tako da bi Arsenalu doneo upravo ono što je Arteta podvukao - golove i kreativnost.
Ipak, on neće biti jeftin, jer Florentino Perez očekuje obeštećenje od 100 miliona evra.
Ne treba zaboraviti da je Martin Zubimendi već dogovoren i da će Arsenal uskoro i zvanično aktivirati njegovu klauzulu od 60 miliona evra, te da će vezista Real Sosijedada postati novi motor na sredini umesto Tomasa Partija.
Za kraj, čeka se bomba na poziciji napadača, a glavna meta je - Viktor Đokereš!
Junajted je praktično ispao iz trke posle poraza od Totenhema, jer neće igrati u Ligi šampiona, što je Đokerešov glavni uslov za odlazak iz Lisabona.
On ima dogovor sa Sportingom da može da ode za 70 miliona evra, što bi Arsenal mogao da plati.
Međutim, ostaje da vidimo da li će vlasnici Arsenala pristati da razbiju kasu i za Rodriga od 100 miliona i Đokereša od 70. Uz Zubimendija, ovih 230 miliona bila bi najveća i najbolja investicija u ovom veku.
0 Komentara