Bajern izgurao svoje - dogovoren Ta, sledi "operacija London" i posao leta!

Autor: Aleksandar Golubović
ponedeljak 26.05.2025.
17:30
Izvor: Sportske.net

Nemački štoper u sredu na lekarskim pregledima.

EPA-EFE/CHRISTOPHER NEUNDORF
EPA-EFE/CHRISTOPHER NEUNDORF

Povezane vesti

Jedan od traženijih odbrambenih fudbalera današnjice Džonatan Ta po svemu sudeći će karijeru nastaviti u redovima novog nemačkog šampiona Bajerna pošto će u sredu stići u Minhen na lekarske preglede nakon kojih će dogovor dve strane biti formalizovan.

Ovu informaciju preneo je poznati nemački novinar Florijan Pletenberg, ističući da će ugovor biti potpisan do 2029. godine te da će na taj način biti uslišena velika želja Bajernovog trenera Vensana Kompanija.

Naturalizovani nemački fudbaler i višegodišnji prvotimac Bajera iz Leverkuzena je profil igrača za kojim je Kompani tragao tokom potrage za centralnim defanzivcem.

Kako isti izvor dodaje, Ta je u petak dao reč Bajernu, čime je načinio krupan korak ka angažmanu, a namačkom šampionu je preostalo još samo da postigne dogovor sa Bajerom po pitanju nastupa igrača na predstojećem Svetskom klupskom prvenstvu.

Budući da ugovor koji Ta ima sa Bajerom ističe 30. juna, tačnije posle početka novoformiranog takmičenja, cilj bavarskog velikana je da sa klubom iz Leverkuzena dogovorio otkupnu cenu zahvaljujući kojoj bi se fudbaler odmah priključio Kompanijevom timu.

U slučaju da do dogovora ne dođe, Ta bi zaigrao za Bajern tek od četvrtfinala koje je planirano nakon 1. jula pa u svakom slučaju ne bi trebalo da bude dileme oko njegove selidbe u Minhen.

Drugi veliki posao koji bi Bajern trebalo da obavi posle angažovanja nemačkog štopera tiče se dovođenja Ebereči Ezea iz Kristal Palasa, ali će u slučaju engleskog krilnog igrača posao ići teže zbog otkupne klauzule od 80 miliona evra.

U slučaju da se Bajern isprsi i plati spomenutu svotu, Kompani bi upario nekadašnji tandem iz Kristal Palasa pošto je od letos član bavarskog velikana iz Majkl Olise.

Podsetimo, okretanje ka Ezeu posledica je želje Florijana Virca da zaigra za Liverpul, a osim Engleza kao alternative se spominju Rafael Leao iz Milana te Kaoru Mitoma iz Brajtona.

☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷

Admiral Bet vam nudi sjajne kvote kada je u pitanju klađenje na fudbal, kao i mogućnost klađenja uživo tokom same utakmice.

Čitavu ponudu klađenja na fudbal i rezultate uživo možete ispratiti i online na sajtu Admiral Bet.

Ne propustite

Preporuka za vas

Obavezno pročitati

WEB preporuke