Barsina računica, jedan vredi za trojicu, a još je i besplatan!

Autor: Milovan Longinov
sreda 23.03.2022.
18:05
Izvor: Sportske.net

Stiglo objašnjenje.

EPA-EFE/Alejandro Garcia
EPA-EFE/Alejandro Garcia

Povezane vesti

Barselona je već potpisala dvojicu slobodnih agenata, pošto dolaze Andreas Kristensen i Frenk Kesi. 

Danas je stigla informacija odnosno objašnjenje zbog čega je došao Frenk Kesi, jer Ćavi već ima "gužvu" u veznom redu. Ipak, katalonski mediji su otkrili da je zapravo plan da Kesi zameni trojicu odlazećih veznih igrača, a to su - Serhi Roberto, Miralem Pjanić i Riki Puđ. 

Pjanić je na pozajmici, ali ima i ogromnu platu od osam miliona evra, Roberto ima čak 10, a postaje slobodan, dok se Barsa nada obeštećenju za Puđa, za koga nažalost nema mesta. Pjanić nema ništa protiv da ostane u Bešiktašu, samo je pitanje koliko turski klub može da izdvoji za obeštećenje.

Kada se podvuče crta, Ćavi će imati "samo" šestoricu igrača na tri pozicije u veznom redu, ali tako nešto je svojevremeno preferirao i Pep Gvardiola. 

Istina, trio Buskets, Ćavi, Inijesta je bio nezamenjiv, ali su zato tu uvek bili i najpre Jaja Ture i Rafa Markez, posle Sesk Fabregas, Sejdu Keita i Tijago Alkantara.

Ćavi želi Kesija jer donosi mišiće u vezni red, izvesno je da će biti igrač u rotaciji, jer su tu Buskets, Pedri, De Jong, Gavi i Niko Gonzales.

Zanimljivo, Kesi će zarađivati 6,5 miliona evra što jedno tri i po puta manje nego što koštaju zajedno Pjanić, Roberto i Puđ, tako da je Barsa i sa te strane u plusu.

Na sve to, Kesi dolazi i bez obeštećenja...

Ne propustite

Preporuka za vas

Obavezno pročitati

WEB preporuke