subota 22.04.2023.
15:28

Trijumf Fulama i teška situacija za Lids na tabeli.

@FulhamFC/Twitter

Fudbaleri Fulama savladali su Lids sa 2:1 (0:0) na "Krejven kotidžu" u okviru 32. kola Premijer lige.

Prvo poluvreme nije donelo preveliku zabavu, ali jeste neke sporne momente, dok su sva najvažnija dešavanja došla u drugom delu igre.

Ono što će se posebno pamtiti iz prvih 45 minuta jeste neverovatno kršenje osnovnih fudbalskih pravila od strane golmana Fulama Bernda Lena. Naime, čuvar mreže domaćih je bez problema uhvatio povratni pas nogom od strane saigrača Tima Rima bez da je to iko primetio... Indirektni udarac nije dosuđen i igra se nastavila.

Njegov kolega sa suprotne strane Ilan Melije može se okarekterisati jednim od tragičara poraza Lidsa ovog popodneva jer je "asistirao" kod oba gola Fulama. On je u dva navrata odbio loptu pravo na nogu, prvobitno Harija Vilsona, a potom i Andreasa Pereire, za egzekucije ofanzivaca domaćih.

Nesrećni autogol Palninje je dao nadu gostima da mogu do povratka, ali to se nije dogodilo. Moglo je da bude i 3:1, ali se Melije za nijansu iskupio sjajnom intervencijom u završnici.

Situacija na tabeli je vrlo nezavidna po Lids budući da Everton i Notingem Forest u perspektivi mogu da ih preteknu.