3.870.000.000 razloga zašto su Englezi iznad svih ostalih, i to zajedno!
Kakve su ovo cifre, ljudi moji...
Povezane vesti
Nezadovoljan zbog lošeg januara, Argentinac sigurna letnja bomba?!
Pep od leta pazario za 300.000.000 pa pita: "Ne razumem što Siti ne troši više novca"
KRAJ - Birmančević u La Ligi, Benzema je vest dana, propao transfer Nedeljkovića, ništa od Arsenalove "bombe", poniženje za Sterlinga, Palas "razbio" kasu, a Mateta ostao, "haos" u Atletiku!
Veliko poniženje sa Rahima Sterlinga u smiraj prelaznog roka
Klubovi iz engleske Premijer lige potrošili su više nego ikada ranije u jednom prelaznom roku, pošto je ovog leta ukupna cifra koju su izdvojili za kupovine novih igrača premašila tri milijarde funti.
Do juče, kada je bio poslednji dan prelaznog roka, potrošeno je ukupno 2,73 milijarde, ali su veliki transferi na sam dan zatvaranja, predvođeni prelaskom Aleksandera Isaka iz Njukasla u Liverpul za rekord od 125 miliona funti – podigli sumu na abnormalnih 3,087 milijardi!
Ova potrošnja daleko je veća u odnosu na prošlo leto, kada su klubovi iz Premijer lige potrošili 1,96 milijardi funti.
Pazite sad ovo, ukupna cifra veća je nego što su zajedno potrošili klubovi iz ostalih "liga petice" - španske La Lige, nemačke Bundeslige, italijanske Serije A i francuske Lige 1.
A evo i ko su bili najveći potrošači u Engleskoj?
Liverpul je bez premca, potrošio je ukupno 415 miliona funti, čime je oboren rekord za najveću sumu potrošenu od strane jednog kluba u jednom prelaznom roku (prethodni rekord držao je Čelsi sa 400 miliona 2023. godine).
Osim rekordera Isaka, Liverpul je doveo Florijana Virca (116 miliona), Uga Ekitikea (79 miliona), Džeremija Frimponga (29,5 miliona), Giorgija Mamardašvilija (29 miliona) i Đovanija Leonija (26 miliona).
☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷
Admiral Bet vam nudi sjajne kvote kada je u pitanju klađenje na fudbal, kao i mogućnost klađenja uživo tokom same utakmice.
Čitavu ponudu klađenja na fudbal i rezultate uživo možete ispratiti i online na sajtu Admiral Bet.