sreda 28.12.2022.
21:15

Trabzon ni blizu šampionske igre.

EPA-EFE/ALESSANDRO DI MARCO

Branilac titule u turskoj Super Ligi Trabzon pao je u gostima kod raspoloženog Karagumruka (4:1).

Fabio Borini, nekadašnji fudbaler Milana, Liverpula i Čelsija je bio najraspoloženiji igrač domaćina. Učestvovao je Italijan sa golom i dve asistencije.

Prvo dodavanje za gol od strane Italijana iskoristio je Ozdoev u 6. minutu. Brzo su gosti uzvratili, Bartra na asistenciju Gomeza postavlja na 1:1. Ponovo se "ukazao" Borini, omaleni napadač pogađa za 2:1 u 34. minutu da bi meč bio rešen već u nadoknadi. Ne golom, već direktnim crvenim kartonom za Bartru posle faula kao poslednji čovek u odbrani. A onda je usledila i zebnja za domaće.

Koli dobija drugi žuti karton, veoma neoprezno, ali Rići u 67. minutu pogađa za 3:1 (asistencija Borinija). Italijan Rići je takođe upisao i asistenciju večeras, Kuasi pogađa za konačnih 4:1 u 87. minutu.

Bila je to četvrta pobeda za Pirlov tim u sezoni, odigrali su do sada 15 utakmica - Karagumruk zauzima 11. poziciju dok je Trabzon na peto mestu Super Lige.