četvrtak 23.09.2021.
22:40

Poražen Udineze.

EPA-EFE/ETTORE FERRAR

Fudbaleri Rome ostvarili su novu pobedu u Seriji A pošto su u petom kolu savladali Udineze kod kuće rezultatom 1:0.

U Rimu smo videli dva veoma različita poluvremena, "vučica" je u prvom imala inicijativu i prvu priliku kada he Mhitarijan pogodio prečku.

Ono što on nije uspeo, jeste Tami Abraham koji je iskoristio prodor i dodavanje Kalafiorija i ubacio loptu u praznu mrežu u 36. minutu.

Mogao je Udineze nedugo nakon toga do izjednačenja, ali se Manćini isprečio udarcu Puseta.

"Zebrete" su u drugom delu meča preuzele inicijativu i imale nekoliko opasnih situacija pred golom Patrisija, sve je moglo poći po zlu za Romu u 90. minutu kada je isključen Pelegrini zbog udarca Samardžića, ali je ekipa Žozea Murinja ipak preživela.

Tim iz Rima je tako stigla do četvrte pozicije u Seriji A sa 12 bodova, dok je Udineze 10. sa sedam.