četvrtak 11.03.2021.
16:47

Odličan meč za Ljubljančane.

Beta/Branislav Božić/Ev

Ekipa ljubljanske Olimpije sve je bliža osvajanju titule prvaka Slovenije. U meču 26. kola tamošnje Prve lige, Olimpija je danas kao gost ubedljivo savladala ekipu Tabora iz Sežane rezultatom 3:0, a u glavnim ulogama bili su srpski internacionalci u redovima pobedničke ekipe.

Već u trećem minutu meča Olimpija je stigla do vođstva, a svoj prvi gol u dresu ovog kluba postigao je nekadašnji kapiten Crvene zvezde Vujadin Savić.

Na drugi gol se čekalo do trećeg minuta drugog poluvremena, kada je prednost Olimpije duplirao bivši krilni napadač Spartaka i Partizana Đorđe Ivanović, koji je za sada najbolji strelac lige sa deset postignutih golova.

Samo dva minuta kasnije, Ivanović je upisao i asistenciju, kada je mrežu domaćih zatresao Vombergar.

Olimpija na prvom mestu sada ima 50 osvojenih bodova, četiri više od drugoplasiranog Maribora, koji ima i meč manje.