Super-tim u Juventusu - Premijerligaški duo u Torinu?

Autor: Nemanja Janošev
četvrtak 23.04.2026.
18:46
Izvor: Sportske.net

Mogao bi to biti jak prelazni rok

EPA/ADAM VAUGHAN
EPA/ADAM VAUGHAN

Povezane vesti

Fudbalski klub Juventus aktivno radi na pojačanjima za letnji prelazni rok. 

Dosta se govori o budućnosti Dušana Vlahovića s kojim navodno odloženi pregovori oko produžetka ugovora i oni će se desiti na kraju aktuelne sezone. Za to vreme, Torižani gledaju da završe svako pitanje plasmana u Ligu šampiona, ali i da dogovore poneka imena za iduću kampanju.

Bernardo Silva je primarna meta. To nije tajna već neko vreme, a otkako je poznato da Portugalac neće nastaviti karijeru u Sitiju, Juventus planira da intenzivira pregovore. Kako javlja Mateo Moreto, očekuje se da se to dogodi uskoro. Da Bernardu bude predstavljen jasan plan, kako sportskog sektora, tako i Lućana Spaletija. Moraće da mu obećaju borbu za titulu jer igrač takvog kalibra ništa drugo ni ne razmatra.

Naredna meta jeste Alison s kojim je Liverpul pre nekoliko sedmica automatski produžio ugovor do 2027. godine. Međutim, u klubu sa "Enfilda" većaju ko će biti prvi golman za narednu kampanju. Alisonu bi se, u slučaju da Giorgi Mamardašvili dobije prednost, dopala ideja o povratku u Italiju gde je ranije branio za Romu, ali poštuje Liverpul i čeka odluku.

Ukoliko bi Juventus dobio njih dvojicu, uz još poneka imena, zaista bi izgledali poprilično konkurentno u toj borbi za Skudeto, a mogao bi se očekivati i respektabilan rezultat u Ligi šampiona.

Preporuka za vas

Obavezno pročitati

WEB preporuke