"Delfini" nadoknadili 0:5 i pobedili prvaka sveta!

nedelja 12.03.2023.
20:54

Posle peteraca.

Epa/Mario Ruiz

Vaterpolisti Srbije pobedili su Španiju u Podgorici sa 14:13 posle boljeg izvođenja peteraca u utakmici B grupe Svetskog kupa. Rezultat je nakon četiri četvrtine bio 9:9.

Na taj način je naš tim, poput Španije, kolo pre kraja obezbedio plasman na završni turnir, koji će se igrati u Los Anđelesu, a u poslednjem kolu u utorak će odmeriti snage sa Gruzijom.

Srbija je jako loše otvorila duel između aktuelnog olimpijskog i svetskog šampiona, pa je Španija, koja je svetski prvak, povela sa čak 5:0.

Ali, Dušan Mandić je pokrenuo seriju "delfina" i već do kraja prvog poluvremena je rezultat bio 5:5.

Srbija je potom povela sa 9:7 u poslednjoj deonici, ali nije imala snage da sačuva tu prednost.

Na kraju su pobednika odlučili peterci.

Posle tri serije i po tri gola, na gol Srbije je stao Mišović i odbranio udarac koji je bio ključan za krajnji trijumf.

To je u petoj seriji materijalizovao Radomir Drašović i odveo je Srbiju na završni turnir Svetskog kupa.