DRAMA u finalu, Zvezda na peterce do trofeja u Kupu!

utorak 29.12.2020.
19:14

Veliko slavlje crveno-belih, Kragujevčani su važili za favorita i branili su trofej od pre godinu dana!

© Pedja Milosavljevic / STARSPORT

Pobednik Kupa Srbije u sezoni 2020/21 je ekipa Crvene zvezde koja je večeras u finalu u beogradskom bazenu ''Milan Gale Muškatirović'' savladala kragujevački Radnički posle peteraca, ukupnim rezultatom 13:12. U regularnom toku meča rezultat je bio 8:8!

Dan ranije, Zvezda je u polufinalu bila bolja od Partizana, a Radnički je u ''finalu pre finala'' savladao Novi Beograd, uz sjajnu partiju sedmostrukog strelca Strahinje Rašovića.

Međutim, Zvezda je večeras uspela da u odbrani nađe rešenje za Rašovića, svog nekadašnjeg igrača koji u finalu ni izbliza nije bio tako efikasan kao sinoć.

U takvim okolnostima se u redovima Kragujevčana izdvojio Aleksa Ukropina (ukupno četiri gola večeras) i predvođen njime, Radnički je prvu četvrtinu dobio sa 3:2.

Druga je bila igra nerava, ni jedni ni drugi nisu uspevali da nađu put do protivničke mreže, ali u trećoj se, pre svega, Zvezda raspucala i uspela da preokrene rezultat u svoju korist.

Rezultatom 7:6 u korist crveno-belih ušlo se u poslednjih osam minuta, a Radnički je morao bez Nemanje Stanojevića zbog tri isključenja.

Golom Ivana Basare Zvezda je stekla dva gola prednosti, povela sa 8:6, ali je Radnički uspeo da konsoliduje svoje redove, da izdrži nalet rivala i golovima Ukropine i Brankovića stigne do izjednačenja na 8:8.

Imao je Radnički i poslednji napad na utakmici, doduše samo osam sekundi posle tajm-auta, ali Zvezda se odbranila, ostalo je 8:8, pa je odluka pala u petercima.