Nedelja finala u Kragujevcu

Autor: Nemanja Janošev
ponedeljak 05.05.2025.
21:00
Izvor: Sportske.net

Velikih sedam dana u Kragujevcu.

SPD Radnički
SPD Radnički

Povezane vesti

Finalna serija za novi naslov šampiona Srbije počinje u utorak, od 20.30 časova, u Kragujevcu, gde će vaterpolisti Radničkog ugostiti ekipu Novog Beograda.

Prošlogodišnji finalisti sada se sastaju u pomalo drugačijim ulogama. Šumadinci su znatno konkurentniji, a imaju i prednost domaćeg bazena i sve u svojim rukama da titulu vrate u Kragujevac.

Nema sumnje da je pred kragujevačkom publikom novi spektakl, jer se oba tima nalaze i u završnoj borbi za evropske trofeje. Novi Beograd je izborio plasman na „fajnal-for“ Lige šampiona, dok se Radnički već posle ovog duela okreće finalu Kupa Evrope, sa Pro Rekom, koje je na programu u subotu, od 21 sat, u Kragujevcu.

"Od kada se ova ekipa sakupila, zacrtala je najviše moguće ciljeve. Došli smo do dela sezone kada je najlepše i kada su pred nama samo finala. Napašćemo oba takmičenja, siguran sam u ovu ekipu i mislim da je došlo vreme da se titula vrati u Kragujevac", rekao je centar Radničkog Nikola Murišić.

Kragujevčani se nadaju da će i ovoga puta imati veliku pomoć sa tribina i još jednom ističu koliko je ona bitna za njih.

"U svakom važnom meču ove sezone bilo je zaista uživanje igrati pred domaćom publikom, tako da očekujem da ćemo u naredne dve utakmice imati najveću moguću podršku do sada i da ćemo izaći kao pobednici. Pozvao bih sve navijače da nas podrže i da okončamo ovu sezonu na najlepši mogući način", kazao je Murišić.

Radnički je već napravio lep rezultat osvajanjem Regionalne lige, međutim, time se ne zadovoljava. Prioritet je i dalje domaća titula, a sjajno bi bilo kada bi se i trofej Kupa Evrope vratio u Kragujevac.

"Sledi taj najlepši period u sezoni, tokom kog želimo da naplatimo sav uloženi trud iz prethodnih osam-devet meseci. Teško je spremati se za dva važna finala istovremeno, ali je sa druge strane podjednako i lepo. Za to smo trenirali i radili i neće nam sve to teško pasti ako se na kraju i naplati", istakao je golman Radoslav Filipović.

Radnički i Novi Beograd su se sastali već četiri puta ove sezone i među njima gotovo da nema nepoznanica. Prva dva duela pripala su Novobeograđanima, u Regionalnoj ligi (14:10) i polufinalu Kupa (11:9), ali su se Kragujevčani potom revanširali, najpre u regularnom delu (16:14), a zatim i polufinalu Jadranske lige (13:10).

"Od ekipe Novog Beograda najveća opasnost preti od dva najiskusnija igrača, Vlahopulosa i Ćuka, ali ne treba zaboraviti ni ostale, veoma talentovane igrače. Trudićemo da što više neutrališemo njih dvojicu i da tu utakmicu okrenemo u našu korist", zaključio je Filipović.

Ulaz je besplatan, saopštio je domaćin.

Ne propustite