subota 30.04.2022.
22:02

Bravo, šampioni!

Beta/Branislav Božić

Vaterpolisti Srbije osvojili su kvalifkacioni turnir Svetske lige. Oni su u finalu savladali Italiju rezultatom 12:9.

Srbija je dobro započela finale, izabranici Dejana Savića stigli su do dva gola prednosti na sredini prve četvrtine, bilo je 3:1 za našu reprezentaciju. Italijani su golom Luke Marciali smanjili rezultat.

Odlična igra naših "delfina" u napadu rezultirala je konstantnim isključenjima Italijana. Naši momci bili su dobi u realizaciji brojčane prednosti i golovima Viktora Rašovića i Dušana Mandića došli do dva gola prednosti na poluvremenu (6:4).

Nastavili su srpski vaterpolisti sa sjajnom igrom i u drugom poluvremenu. Golom Radomira Drašovića Srbija je stigla na +3 (9:6) u finišu treće deonice.

Treći gol najjefikasnijeg večeras, Draško Gogova doveo je Srbiju na prag osvajanja turnira, tada su delfini poveli sa četiri golova razlike (10:6).

Do kraja meča "delfini" su rutinski održavali stečenu prednost i došli do novog zlata.

Najbolji večeras u našem timu bio je Draško Gogov sa tri gola, po gol manje postigli su Dušan Mandić i Viktor Rašović. U redovima poraženog tima najjefikasniji je bio Nikolo Prešuti sa dva pogotka.

Finalni turnir Svetske lige igraće se od 23. do 29. jula u Strazburu.