utorak 15.11.2022.
22:10

Sjajno su Kragujevčani odigrali prve dve četvrtine, a onda...

BETAPHOTO/SD RADNICKI KRAGUJEVAC/EV

Utakmicama prvog kola Grupe A počelo je takmičenje u novoj sezoni Lige šampiona.

Od srpskih predstavnika večeras je nastupio kragujevački Radnički koji je pred svojim navijačima dočekao ekipu grčkog Vuljagmenija i na kraju remizirao rezultatom 9:9.

Kragujevčani su dominirali tokom prve dve četvrtine i na sredini utakmice imali su četiri gola prednosti - 5:1. Međutim, treća četvrtina je sve promenila i taj period igre gosti su dobili sa 5:0 i poveli sa 6:5!

Usledila je dramatična borba u poslednjem kvartalu, na kraju je Radnički uspeo da izbori remi, ali utisak je da je mogao više.

U ekipi Radničkog, po dva puta su se u listu strelaca upisali Filip Janković i Marko Radulović, dok su po jedan gol postigli Nemanja Stanojević, Miloš Ćuk, Nemanja Vico, Luka Pljevančić i Josip Vrlić.

Kod gostiju se izdvojio Nikolaos Papasifakis sa pet postignutih golova.

U narednom kolu Radnički će dočekati Hanover, dok će Vuljagmeni gostovati Barseloneti.