POŠK potopljen u kragujevačkom "Parku"

sreda 08.10.2014.
20:40
Izvor: Sportske.net, vkradnicki.rs

Na debiju regionalne Triglav vaterpolo lige u kragujevačkom "Parku", Radnički je savladao bivšeg prvaka Evrope, splitski POŠK, rezultatom 13:6 i tako posle drugog kola zadržao maksimalan učinak.

Splićani su bolje otvorili utakmicu i poveli posle samo minut igre, preko Renea Bezića, a na izjednačenje se čekalo sve do finiša prve četvrtine, kada je Petković bio precizan sa distance (1:1).

Najviše zahvaljujući vrlo raspoloženom golmanu Jelovini, hrvatski predstavnik se u drugom periodu vratio u vođstvo, ali su onda Kragujevčani dodali gas i serijom 3:0, u kojoj su precizni bili Trajković, Vuksanović i Ćuk, na odmor otišli sa '+2' – 4:2.

Nastavili su izabranici Uroša Stevanovića u dobrom ritmu i u drugom delu susreta, pa su u poslednju četvrtinu ušli sa četiri gola viška – 8:4. U poslednjoj deonici domaći su se potpuno raspucali i u dva navrata stizali do maksimalnih sedam golova prednosti, sa koliko su i završili utakmicu.

Najefikasniji bio je Marko Petković sa tri gola, a po dva su postigli Filip Trajković, Srđan Vuksanović i Nikola Dedović, kao i Rene Bezić na drugoj strani.

Strateg Radničkog, Uroš Stevanović, bio je zadovoljan pruženom partijom svojih izabranika i dodao da će se ekipa još bolje uigrati na turniru u Istanbulu.

"Imamo malo problema sa realizacijom, ali mislim da je to zbog velikog broja novih igrača i verujem da ćemo iz utakmice u utakmicu biti sve uigraniji. Ovo je još jedna u nizu utakmica u kojima se pripremamo za kvalifikacije za Ligu šampoiona, a sutra putujemo u Istanbul, gde ćemo kroz pet jakih mečeva podizati nivo forme" rekao je Uroš Stevanović, trener Radničkog.