nedelja 24.07.2022.
17:12

Posle dva ubedljiva poraza, naš tim konačno zablistao.

Pedja Milosavljevic/STARSPORT

Vaterpolo reprezentacija Srbije ostvarila je prvu pobedu na ovogodišnjem završnom turniru Svetske lige u Strazburu.

Posle dva poraza u Grupi A od Crne Gore i Španije, izabranici Dejana Savića danas su savladali selekciju Australije rezultatom 14:7, po četvrtinama 4:3, 3:1, 2:3, 5:0.

Za razliku od prethodna dva meča, naš tim je danas kontrolisao rezultat. Kakvu-takvu nadu da bi mogli da izbegnu poraz, Australijanci su imali do ulaska u poslednju četvrtinu, a onda su srpski ''delfini'' dodali gas i na kraju stigli do vrlo ubedljive pobede.

Sada čekamo ishod utakmice između Crne Gore i Španije, kako bismo saznali na kom će mestu Srbija završiti takmičenje u Grupi A, da li na trećem ili četvrtom. Od toga zavisi i ime protivnika u četvrtfinalu, a to će biti SAD ili Italija.