utorak 21.06.2022.
20:47

Presudila poslednja četvrtina.

Pedja Milosavljevic/STARSPORT

Vaterpolisti Srbije ostvarili su pobedu protiv Sjedinjenih Američkih Država rezultatom 17:13 (5:5, 2:3, 3:3, 3:6) u prvom kolu Svetskog prvenstva u Mađarskoj.

Amerikanci su napravili dosta problema "delfinima", naročito u prvom poluvremenu kada su u jednom trenutku imali i vođstvo.

Nije bilo lako našim vaterpolistima da se vrate u meč, pa je Dejan Savić tražio tajm-aut u kojem je prilično slikovito objasnio igračima šta želi u nastavku meča.

Zaigrala je Srbije dosta bolje, naročito u poslednjoj četvrtini kada je i napravljena ključna razlika, a najefikasniji bili su Mandić sa četiri gola i Rašović i Lukić sa po tri.

Na kraju, trijumf od 17:13 u veoma efikasnoj utakmici, a naredni meč na programu je već u četvrtak od 18 sati kada Srbiju čeka duel sa Australijom.