sreda 08.07.2015.
20:39

Na današnji dan dogodila se jedna od najvećih tragedija u istoriji brazilskog fudbala.

Beta/AP Photo/Frank Augstein

Pre tačno godinu dana, Nemačka je unakazila 'Karioke' u polufinalu Mondijala na kom su bili domaćini.

Dobro poznata priča, bila je to igra mačke i miša u Belo Horizonteu.

Oslabljeni neigranjem svoje prve zvezde Nejmara, koga je onesposobio Kolumbijac Zuniga u 1/4 finalu i bez tadašnejg  kapitena Tijaga Silve koji je imao parne kartone, Brazil je pretrpeo doživeo fijasko.

Tomas Miler je doveo 'Elf' u rano vođstvo, duplirao ga je Miroslav Klose i tako postao najbolji stralac Mondijala svih vremena sa 16 golova, potom je Toni Kros dva puta matirao Žulija Cezara u rasponu od dva minuta, a pre isteka pola sata igre pukla je 'petarda' kada je mrežu domaćina zatresao Sami Kedira.

U nastavku je dva puta pogodio Andre Šurle, a počansi gol za pregaženi Brazil dao je Oskar u poslednjem minutu igre.

Zvaršilo se rezultatom 7:1 za 'Pancere' koji su se kasnije okitili svetskom titulom, rvom od ujedinjenja Nemačke.

Ovaj težak poraz je za posledicu imao odlazak sa kormila selektora Luisa Felipea Skolarija, a nekim igračima verovatno zauvek zatvorio vrata reprezentacije.