Na današnji dan - Stanoje se ''zbunio'', Lalatović presudio Partizanu!

subota 07.03.2015.
23:06

Pre tačno 14 godina odigran je 115. prvenstveni derbi, koji nam je danas interesantan jer je sadašnji trener Crvene zvezde Nenad Lalatović bio strelac u pobedi svog tima, dok je bivši trener Partizana Aleksandar Stanojević imao kiks kod prvog gola Zvezde.

Dok čekamo naredni, 148. prvenstveni dvoboj ''večitih rivala'', evo nove prilike da se prisetimo još jednog od nekadašnjih okršaja dva naša najtrofejnija kluba.

U pitanju je 115. po redu ''večiti derbi'', odigran pred oko 40.000 gledalaca na ''Marakani'', pre tačno 14 godina, a koji je Crvena zvezda dobila rezultatom 2-0.

Jedan od ključnih aktera te utakmice bio je sadašnji trener Crvene zvezde Nenad Lalatović, koji je odlično obavio posao u defanzivi, a onda drugom poluvremenu svojim golom presudio Partizanu u ovoj utakmici.

Prethodno, Zvezda je do vodećeg gola stigla posle samo deset minuta igre. Mihajlo Pjanović je uspeo da umakne Aleksandru Stanojeviću (kasnije uspešnom treneru Partizana), koji se nije snašao u toj situaciji, a napadač Crvene zvezde je umeo da kazni tu njegovu grešku i savlada Ivicu Kralja.

Partizanove nade u preokret potrajale su do 72. minuta, kada je Zvezda duplirala prednost.

Crveno-beli su iznudili korner sa leve strane, izveo ga je Marjan Marković, a u gužvi pred golom Partizana najbolje se snašao Nenad Lalatović, koji je iz neposredne blizine zakucao loptu u mrežu i zatim otrčao ka severnoj tribini da pogodak proslavi sa ''Delijama'' - 2:0.

Ovo je bila jedna od ključnih pobeda Crvene zvezde tog proleća. Ekipa Slavoljuba Muslina je na kraju sezone osvojila titulu, sa dva boda prednosti u odnosu na Partizan, koji je tada sa klupe predvodio Ljubiša Tumbaković.