Srpska fudbalska sramota iz Đenove - Zar je prošlo pet godina?

ponedeljak 12.10.2015.
14:17

Igrale su se kvalifikacije za EURO 2012, Srbija je gostovala Italiji na stadionu "Luiđi Feraris" u Đenovi, a stanje u našem fudbalu odavno nije bilo gore nego tada.

Tada su navijači naše reprezentacije predvođeni Ivanom Bogdanovim prekinuli meč već u sedmom minutu utakmice, delegat je došao do zaključka da nema osnova da se meč nastavi, pa je Srbija tada kažnjena sa 120 hiljada evra, utakmicom igranja bez prisustva publike, ali i gubitkom tri boda u ovom meču.

Ove kvalifikacije smo odlično krenuli pobedom nad Faranima u gostima pod vođstvom Radomira Antića, ali je naš selektor koji nas je predvodio na Svetskom prvenstvu 2010. godine smenjen ubrzo, a na njegovo mesto biva postavljen Vladimir Petrović Pižon.

Nakon dve utakmice imali smo 4 osvojena boda, a onda kreće sunovrat srpskog fudbala u samo nekoliko dana.

Dakle, Tomislav Karadžić smenjuje Radomira Antića, mnogi su ovaj potez okarakterisali kao ključan u propadanju našeg nacionalnog tima.

Ovo se uglavnom nije svidelo javnosti, stvorila se naelektrisana atmosfera iz čega je proizašao poraz na svom terenu od slabašne Estonije i to rezultatom 1:3.

Onda je došla kulminacija, 12. oktobar 2010. godine, meč u Đenovi protiv Italije i već opisani detalji koje ćete najbolje videti na snimku.

Da dodamo još da je srpski golman, Vladimir Stojković, imao dosta problema sa srpskim navijačima koji su ga napali, pa je ovu utakmicu u Italiji (tačnije, onih 7 minuta) propustio iz tih razloga.