Bivši olimpijski šampion završio karijeru tokom istrage FIS
Uskraćena prilika da se oprosti od sporta na način koji je planirao.

Povezane vesti
Bivši olimpijski šampion u ski skokovima, Norvežanin Robert Johanson, objavio je danas da se povlači iz sporta, dok je u toku istraga o navodnom varanju njegovih reprezentativnih kolega tokom Svetskog prvenstva u nordijskim disciplinama.
Tridesetpetogodišnji Johanson u početku nije bio pod sumnjom kada je izbila afera u vezi sa prepravljanjem takmičarskih odela unutar norveške reprezentacije na domaćem terenu, u Trondhajmu.
Međutim, naknadno je suspendovan od strane Međunarodne skijaške i snoubord federacije (FIS), zajedno sa još nekoliko norveških takmičara, i nije mu bilo dozvoljeno učešće na završnim takmičenjima sezone.
"Imam utisak da sam suspendovan samo zato što sam Norvežanin", izjavio je Johanson za norvešku televiziju TV2.
On je dodao i da mu je zbog toga uskraćena prilika da se oprosti od sporta na način kako je planirao, na takmičenjima u martu.
Norveški sportisti se nisu javno oglašavali o istrazi FIS-a, iako je TV2 naveo da je Johansonovo odelo provereno i odobreno pre, tokom i nakon Svetskog prvenstva.
Tokom karijere, Johanson je tri puta pobedio u Svetskom kupu.
0 Komentara